Informace pro závodníky – Koloběh

Vyzvednutí startovních čísel a prezentace

Prezentace a vyzvednutí startovních čísel bude probíhat od 9:00 u Zdravotního střediska v Lukách – mapa. Konec prezentace bude na závod mini v 9:25, na závod Kinder a Hlavní závod v 9:50, prosíme o respektování tohoto času, pozdě příchozí nebudou mít možnost startovat. Prezentovat a přihlásit se do závodu musí všichni účastníci ve všech kategoriích (hlavní závod, kinder, mini), poté obdrží číslo a startovní tašku.

KAŽDÝ ZÁVODNÍK MUSÍ MÍT ZAPLACENÉ STARTOVNÉ! V ZÁVODECH KINDER A MINI MAJÍ DĚTI STARTOVNÉ ZDARMA! 

Jak se dostat na start, parkoviště

Start Hlavního závodu na 10 km je v 10:15 intervalově, dvojice budou na trať pouštěni po 15s. intervalu. Závod mini odstartuje hromadně v 9:30 a je určen pro nejmenší závodníky, kteří kousek trati pojedou na čemkoliv a kousek poběží, každé dítě obdrží medaili. Závod Kinder odstartuje hned po Hlavním závodě a bude se startovat intervalově, závod je určen pro děti, kde dítě jede na kole a doprovod běží, případně pro dvě děti, kdy pravidla jsou stejná jako při hlavním závodě, jeden běží druhý jede a libovolně se mohou střídat, každé dítě v cíli obdrží medaili.                                                    

Parkování je možné před poliklinikou nebo na náměstí v Lukách.

Trať – start – otočka – cíl

Start i cíl všech kategorií je na začátku cyklostezky v Lukách nad Jihlavou, kde bude nachystána startovní brána, místo nemůžete přehlédnout. Hlavní závod na 10 km vede po cyklostezce až k lomu do Malého Beranova viz. plánek trati , kde je vyobrazena i otočka závodu Kinder, závod mini se pojede a poběží na cílové rovince na dohled od startu. otočka bude vyznačena.

Startovní čísla

Každý závodník musí mít přilepené startovní číslo na přední části těla.

Pravidla

Trať hlavního závodu je dlouhá 10 km pro dvojici, tzn. že ji absolvují oba z páru s jedním kolem, na kterém se mohou libovolně střídat (kolo se předává z ruky do ruky), ten co je na kole se musí pohybovat na dohled od běžícího.

Závod je určen pro všechny věkové kategorie (dvojice dítě – dítě, dítě – dospělý, dospělý – dospělý). Závod se bude startovat intervalově, čas se zastaví, až když oba z dvojice dorazí do cíle.                                                              

Závod Kinder je dlouhý 2 km, dítě jede celou trať na kole a doprovod běží vedle něj nebo v případě, že spolu závodí dvě děti mohou se střídat v jízdě na kole a běhu, dle pravidel hlavního závodu. Závod Mini – trať 1 km, kde děti 500 m běží a 500 m jedou na čemkoliv (kolo, odrážedlo, koloběžka).

Úschovna

K dispozici bude úschovna kol a zavazadel, při prezentaci si můžete ponechat svá zavazadla nebo kola v úschovně, která bude po dobu závodu hlídána nebo uzamčena.

Osvěžovací stanice

Umístěna v prostoru startu – cíle

Zdravotnická služba

Je k dispozici na startu. V případě zdravotních problémů, prosím, kontaktujte 155, případně někoho z organizátorů, či dobrovolníků.

Výsledky, diplom a vyhlašování

V Hlavním závodě tři z každé kategorie obdrží medaili a věcné ceny od partnerů Koloběhu dvojic. 

Občerstvení

Každý závodník obdrží stravenku na občerstvení (polévka + pití). Na místě bude k dispozici voda a iontový nápoj + ovoce.