Jóga dětem v Elitavers

JÓGA DĚTEM
Ve čtvrtek 4. 10. 2018 začíná náš nový sportovní program dětské jógy na ZŠ TG. Masaryka v Jihlavě. Ideální pohyb pro všechny děti ve věku od 5 let.


Aktivní děti jóga zklidní a naučí se koncentrovat, tišším dětem pomůže jóga vybudovat sebevědomí. Cvičení zlepšuje zdraví a zvyšuje stupeň fyzické zdatnosti, flexibility, síly a rovnováhy. Udržuje kostru zdravou, silnou a pružnou.


Jóga pro děti vychází z jógy pro dospělé, je však speciálně přizpůsobena jejich schopnostem. Děti cvičí pozice vybrané jim na míru – nečeká je skládání těla do preclíku ani stoje na hlavě. Většinou se jedná o pozice inspirované přírodou a zvířaty, které se učí formou vyprávění příběhů. Vyzkouší si tak, jaké je to být horou, stromem, kočkou, lvem či kobrou. Díky této projekci působí jóga kladně na jejich představivost.

Jedna lekce trvá 60 minut.
Účinky jógy pro děti
děti se naučí uvolnit se a uklidnit
zklidní emoce a může jim pomoct zmírňovat obavy
zvýší svou celkovou flexibilitu a stabilitu
naučí se vnímat své tělo
Co děti potřebují na lekci jógy?
Na jógu je ideální lehké oblečení (legíny a tričko), které nebrání v pohybu. Během cvičení je pro děti důležité cítit se pohodlně a příjemně. Cvičí se naboso, na jógové podložce, kterou dětem na lekcích zapůjčíme, nebo si můžete donést svojí vlastní. S sebou potřebují jen neslazené pití.
lehké oblečení
podložka na cvičení
pití
dobrá nálada

Kde cvičíme?
ZŠ T.G. Masaryka, Žižkova 50, 58601 Jihlava
Malá tělocvična v přízemí školy.
http://www.zstgm.ji.cz/

Více informací na inf@elitavers.cz

Těšíme se na Vás