Krajské mistrovství v plavání podzim 2018

O tomto víkendu se náš oddíl plavání zúčastnil Krajského mistrovství v plavání, které se v sobotu uskutečnilo na bazénu v Jihlavě a v neděli na bazénu ve Žďáře nad Sázavou. Početná skupinka závodníků Elitavers předvedla velmi pěkné výkony.

První + druhá část v Jihlavě

V sobotu nás čekala první i druhá část závodů na bazénu E. Rošického v Jihlavě. Elitavers reprezentovala skupinka 14 závodníků, kdy někteří si odbyli svoji závodní premiéru. Sestava Elitavers byla ve složení Stázi, David, Anetka, Libor, Emča, Marťa, Míša, Filip, Maya, Ondra, Dan, Tom, Denča, Tomáš a trenéři Libor s Terkou. 

Naši plavci závodili ve štafetách a na 50 m volný způsob, 100 m prsa, 800 m volný způsob, 400 m volný způsob, 200 m volný způsob. Zajímavostí je, že se na startu na 50 m volný způsob ukázal i trenér a zakladatel Elitavers Libor Kuchyňa, který se už poněkolikáté stal mistrem Kraje Vysočina na tento sprint. Napodobila ho jeho svěřenkyně Anetka Koutková, která se stala mistryní na stejné trati v ročníku 2008. Ostatní plavci našeho klubu si úspěšně odbyli své závodní premiéry a ty zkušenější si zaplavali své nejlepší výkony. Jsme maximálně spokojeni, protože někteří z našich závodníků stíhají jeden, maximálně dva tréninky ve vodě týdně. Bohužel kapacita bazénů v Jihlavě je velmi omezena a momentálně nám neumožňuje plnohodnotný rozvoj, ale i tak v přípravě odvádíme maximum možného. Zaměřujeme se hlavně na efektivitu.

Část třetí a cesta do Žďáru nad Sázavou

Šest plavců společně s trenéry Terkou a Liborem se vydali i na nedělní, třetí část mistrovství do Žďáru nad Sázavou. Tam naši závodníci bojovali o nejlepší časy na 50 m prsa a 100 m volný způsob. Závody hostilo zrekonstruované relaxační centrum s 25 m bazénem. Pro závodníky velmi příjemné prostředí. I zde jsme se předvedli v bojovném duchu a vybojovali jsme si cenné zkušenosti a velmi dobré časy. Nedělní část závodů skončila před 14 hodinou. 

Je krásné sledovat závodníky, jsou to plavci od 9 let do dospělosti, jak bojují o nejlepší možné časy a snaží se co nejlépe plynout vodou. Hlavně u některých starších závodníků a závodnic je styl téměř dokonalý a na jejich plavání se velmi pěkně kouká. 

V Jihlavě bylo přihlášeno 174 plavců a plavkyň, ve Žďáru 173. To je slušný počet, ale není to jen tak. Připravit závodníky na závody a zorganizovat samotné závody zabereme velké množství času. Poděkování patří především stálici trenérské a pořadatelské práce v jihlavském a krajském plavání Zdeňku Krčálovi, poté taky všem trenérům a trenérkám, kteří se věnují trénování plavců a plavkyň, všem rozhodčím a pořadatelům, kteří zajišťují hladký průběh závodů, měření časů a dodržování pravidel. Bez těchto lidí by se víkendové závody pro téměř 200 dětí nemohly uskutečnit, mnohdy jejich práce není tolik viditelná, ale pro závodění a sportování je nepostradatelná. 

Výsledky Jihlava – Výsledky (2)

Výsledky Žďár – Vysledky_KM_Vysocina_podzim_2018_3_cast

Tým Elitavers se těší na další účast našeho oddílu plavání na závodech. Věříme, že se řady závodního družstva opět rozšíří. Plaveme každý den na bazénu Demlova. 

Pro dnešek konec hlášení.

Hezký týden přeje tým Elitavers  

Děkujeme partnerů, kteří nám pomáhají rozvíjet závodní i sportovní týmy dětí a mládeže. Sportování dětí a mládeže je investice do budoucnosti. 

 

Město Jihlava, Kraj Vysočina, Ekos Brtnice, Efektivní bydlení, Model Obaly a dalším.