Libor Kuchyňa se účastnil Mistrovství republiky v plavání

Zakladatel Elitavers Akademy sportovní a vzdělávací akademie Jihlava a Plavecké akademie Elitavers Jihlava Libor Kuchyňa se o tomto víkendu účastnil Mezinárodního Mistrovství České republiky v plavání.

DSCN2423

Od 17.7. do 19.7. se na 50m plaveckém bazénu v Praze Podolí konalo Mezinárodní MČR v plavání. Libor Kuchyňa je také dlouholetým členem Jihlavského plaveckého klubu Axis, za který plaval i na tomto mistrovství. Ve třech dnech absolvoval tři starty a to v pátek na 50m VZ (kraul) a v neděli dvakrát na 100m VZ, kdy jednou plaval odpolední finále B.

DSCN2396

S Liborem se Jihlavských plavců postavilo na start celkem 17. V mezinárodní konkurenci vybojovali 4 cenné kovy v českém mistrovství. Tomáš Plevko byl 3. na 50m VZ, Tereza Horáková získala bronz na 200m PZ a stříbro na 400m PZ, krásnou stříbrnou medaili ještě přidala štafeta dívek ve složení Tereza Duchoslavová, Vendula Dubová, Klára Tužinská a Tereza Horáková, v závodě na 4x200m VZ dohmátly za suverénní Ostravou. Ostatní si vedli ve svých startech různě, dle své výkonnosti nebo natrénovanosti. Každý z nás ví, jak na tom je a co chce v plavání dokázat. Teď už si užíváme zaslouženého volna po dlouhé sezóně, která byla pro většinu z nás velmi těžká, jak po fyzické, tak psychické stránce. Plavání je těžký sport a konkurence je v celosvětovém měřítku obrovská. Od září začneme hledat novou motivaci do další tvrdé práce v tréninku, aby jsme mohli hrdě a kvalitně reprezentovat své rodiny, město, svůj klub a svou zemi na závodech různé úrovně.

DSCN2385

Libor Kuchyňa, který je bývalým reprezentantem v plavání a vedoucím instruktorem Plavecké akademie Elitavers Jihlava, která v Jihlavě pořádá nové plavecké kurzy pro děti i dospělé, v Praze sledoval plavecké výkony těch nejlepších českých a slovenských plavců, s některými dokonce před pár lety absolvoval reprezentační soustředění. Své zkušenosti už předává dalším plavcům ve své Plavecké akademii Elitavers Jihlava. Už dnes jsou pro zájemce naplánované nové plavecké kurzy pro děti a dospělé, které začínají od září. Na těchto kurzech budou využity nové poznatky, které Libor získal během své účasti na tomto mistrovství.

Kompletní výsledky z MČR naleznete zde: http://www.statistikaplavani.cz/tl_vys/2807_LMCR_2015_results_complete.pdf