Olympijský běh Jihlava je v cíli

Krásný den a radost z pohybu jako hlavní motor rekordního počtu závodníků na Olympijském běhu v Jihlavě. Tento běh už tradičně pořádá Elitavers Sportovní akademie Jihlava.

Celkem si T-Mobile Olympijský běh nenechalo po celé ČR ujít 27 významných osobností ze sportovního světa, taky 60 tisíc dětí z 286 škol a hlavně široká běžecká veřejnost v rámci 81 závodů. Dohromady startovalo 75 tisíc běžců. „Těší mě to. Oslavujeme 120. výročí založení ČOV a tady je rekordní účast. Určitě je to pro nás závazek do budoucna,“ ujistil Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru,. Sám se vydal na trať 10 kilometrů.

V Jihlavě se sešlo téměř 600 běžců a běžkyň

V areálu letního kina se tradičně běhá hodně běhů a své místo zde našel i ten Olympijský. Je to ideální místo s krásnou tratí. Letos už se běžel pátý ročník tohoto oblíbeného závodu a v Jihlavě ho tradičně chystá tým kolem Libora a Terky z Elitavers Sportovní akademie Jihlava. Dopoledne je běh vyhrazen pro školy. Sešli se žáci ze základní školy Jungmannova, Křížová, Havlíčkova a Celje. Na start školního běhu se postavilo 293 malých závodníků. Pro všechny byla připravená malá odměna. Pro první tři v každé kategorii pak medaile a krásné sportovní triko Alpine Pro.

Odpoledne se po 16 hodině začali chystat závody i pro veřejnost. Pro děti byl připraven malý okruh kolem areálu letního kina. Podle věku se běželo buď 500m, 1 km nebo 2 km.  Zlatou medaili si na krk pověsili Samantha Součková, Mikoláš Duben, Šárka Doláková, Tomáš Staněk, Jasmína Trněná a Dan Staněk.

Dospěláci měli svůj zvláštní okruh, který měřil 2,1 km. Kategorie pro radost měla dva okruhy tedy celkem 4,2 km. U žen byla nejrychlejší Daniela Haubertová, u mužů Petr Jindra. Ta profi pak 4 okruhy a 8,4 km a nejrychleji mezi ženami ji zaběhla tradičně sympatická běžkyně z Polné Olga Krčálová, u mužů vévodil Jakub Exner.

Oficiální výsledky

Všem malým i velkým sportovcům patří velký potlesk a poděkování. Atmosféra závodu byla skvělá, počasí nám přálo a bojovnost všech běžců byla inspirativní. Je skvělé pořádat akce, kde dospělí sportovci motivují malé děti k pohybu a jdou jim příkladem, tak to má být.

Děkujeme partnerům lokálního běhu v Jihlavě, kteří nás podpořili Statutární město Jihlava, Toyota HS automobil Jihlava, Ekos Brtnice a další.

Sejdeme se na sportovišti. Elitavers – Sportovní akademie Jihlava přeje krásné léto plné zážitků.