Olympijský běh v Jihlavě proběhl v přátelské atmosféře

DSCN2036Olympijský běh běželo po celé republice na mnoha místech více než 25 tisíc běžců. Start závodu byl naplánován pro všechny pořadatele stejný, tedy 24.6.2015 na 18:00. Jediným městem, které v celém Kraji Vysočina, tento běh pořádalo, byla Jihlava. Zde se pořadatelství ujala Elitavers Akademy – sportovní akademie Jihlava za podpory jihlavské radní paní Jany Novákové Hotařové.

Jihlava pořádala ten nejmenší závod tzv. bronzový běh, který neměl veliké nároky na pořadatelské zázemí a závod měl za úkol nést se v přátelském duchu, zaběhat si jen tak pro radost. Pro počáteční informační šumy mezi pořadateli v Jihlavě a hlavními organizátory v Praze se všichni účastníci zdárně nahlásili na prezentaci, která začínala v 17:00 před promítacím plátnem jihlavského letního kina. Pro mnohé z příchozích bylo nemilé to, že organizátoři upravili původní trať, ale i nová tříkilometrová trať vedla výhradně v prostoru lesoparku Heulos, trať byla tedy oproštěna od nebezpečných kříženích se silnicemi. Tuto trať absolvovali muži a ženy každý 2x, na děti byla připravena speciální trať okolo areálu letního kina, která měřila cca 1 km. Na start se postavilo 34 mužů, 23 žen a 16 dětí.

DSCN2078
Děti se chystají na svůj závod

Trať měla kombinovaný povrch, menší část trati vedla po asfaltu zdejší cyklostezky a delší po nezpevněných prašných cestách. V Jihlavě tuto trať zvládl nejrychleji mezi muži Milan Venhoda, nejrychlejší žena byla, jihlavská plavkyně a instruktorka Plavecké akademie Elitavers Jihlava, Hanka Kučerová. Dětský závod nejrychleji proběhl Václav Holcman.

Kompletní výsledky si můžete prohlížet zde Vysledky_OB_2015 (1).

DSCN2053
Rychle přes lávku a doleva.

Věříme, že všichni účastníci T-mobile Olympijského běhu si odnesli hezké sportovní zážitky, krásná trička a ti nejlepší i milé ceny v podobě olympijského oblečení od Alpine Pro. Tento běh by se nemohl uskutečnit bez Českého olympijského výboru, který celou akci pořádal a jeho partnerů, kterým tímto děkujeme. Dále by se  v Jihlavě neuskutečnil bez zdejšího pořadatele Elitavers Akademy – sportovní akademie Jihlava, jihlavské radní Jany Novákové Hotařové a všech dobrovolníků. Doufáme, že menší pořadatelské problémy vás zbytečně nevyvedli z míry, ale protože hlavním úkolem toho závodu byla radost ze sportování pro všechny účastníky, tak tyto problémy byly vedlejší. Přejeme si, aby takovéto akce v České republice pokračovaly a budeme je chtít pořádat, protože to má smysl. Sportovat jen tak pro radost a zdraví je skvělé. Pokud bude mít Olympijský běh i druhý ročník, rádi se v Jihlavě o tento závod zasloužíme i z řadou lepších pořadatelských zabezpečení.DSCN2085

Pokud se nepotkáme na běhu, tak se rádi s vámi potkáme na jiných akcích, které pořádá Elitavers Akademy – nová sportovní akademie Jihlava nebo nová Plavecká akademie Elitavers Jihlava (plavání pro malé i velké).