Plavání

 

ODDÍL PLAVÁNÍ

 

NOVÉ ČLENY PŘIJÍMÁME CELOROČNĚ!

Plavání je krásný sport šetrný pro kloubní aparát, má svou úlohu při prevenci kardiovaskulárního onemocnění, obezity, prevenci bolesti zad, získání fyzické kondice, otužování a posilování imunity. Vhodný pro všechny věkové a výkonnostní kategorie.
 

V Plavecké akademii Jihlava nejsme zastánci násilného nucení do zvládnutí určitého cíle, ale přirozeného vývoje, kde i malé pokroky jsou velkým vítězstvím. Naučit, rozvinout a zlepšit plavecké dovednosti zábavnou formou pro všechny.  

Účastníci plavání v roce 2015. Plavecká akademie Jihlava

                ODDÍL PLAVÁNÍ funguje pod vedením Libora Kuchyni.

Libor Kuchyňa, dlouholetý reprezentant ČR v plavání, několika násobný medailista z Mistrovství České republiky v plavání, kapitán trojnásobných vícemistrů České republiky v soutěži družstev v plavání, účastník Olympijského festivalu mládeže Paříž 2003 na tratích 400vz, 1500vz, instruktor plavání, zakladatel a hlavní trenér Letní školy plavání Libora Kuchyni Koupaliště Dačice, organizátor akce „S městem Jihlava plave celá rodina“. Po skončení své reprezentační kariéry začal předávat své bohaté sportovní zkušenosti od těch nejmenších přes ty co si chtějí splnit svůj sportovní sen až po ty, kteří si chtějí plavání užívat díky zlepšené technice plaveckých způsobů. Osobní přístup a příklad je součástí práce Plaveckého oddílu Jihlava, které se můžete zúčastnit i Vy společně s Vašimi dětmi.

     “Malými krůčky dosáhneme velkého vítězství.”                              

       Filosofie Plaveckého oddílu Jihlava

1 Získávání kladného vztahu k vodnímu prostředí                                   2. Pod odborným dohledem seznamování plavce s vodním                                prostředím                                                                                                            3. Předávat zkušenosti a podněcovat k aktivní činnosti v                                   získávání nových plaveckých dovedností                                               4. Podporovat v plavci touhu se zlepšovat a respektovat                                    pravidla fair play                                                                                                                5. Důraz na prevenci onemocnění srdce, bolesti zad, kloubů…                  6. Společně to dokážeme

Cíl Plaveckého oddílu

Naučit, rozvinout a zlepšit plavecké dovednosti zábavnou formou pro všechny. Přinést možnost relaxace a rekondice pro kohokoliv v období celého roku. Vychovávat sportovce, pro které je sport vášní a závodníky, kteří závodí s radostí a jasným cílem. Někteří cílí na vítězství v regionálních závodech, jiní chtějí vítězit na Olympiádách. U nás se mohou připravovat všechny tyto kategorie.

Zaměření

Zábava ve vodě s Plaveckým oddílem Elitavers Jihlava v těchto  kurzech:

Základy plavání pro děti                                                                                    určené pro neplavce, děti od 4 let

Zdokonalovací kurz pro děti                                                                                určen pro věkovou kategorii od 4 let, pro Ty co zvládají                          uplavat minimálně. 16m.        

Plavecký trénink

Plavecký trénink závodní družstvo                                                 

více o těchto kurzech     

Kondiční a zdokonalovací plavecký trénink pro všechny kategorie                                                                                           určený pro plavce, kteří se chtějí zdokonalovat ve svých                       plaveckých dovednostech, zlepšovat plavecké způsoby kraul,             znak, prsa, motýl, získávat základní plaveckou vytrvalost                       rozvoj všeobecné plavecké kondice, základy plaveckého                     způsobu motýlek nebo je také kondiční plavecký trénink                       vhodný jako doplněk fyzické přípravy pro aktivní                                     sportovce (plavání zařazuje do své fyzické přípravy mnoho                   známých sportovců v čele s bratry Kličkovými, kteří jsou                       mistry světa v boxu) jelikož plavání zajišťuje svalovou                           rovnováhu svalového aparátu – více čtěte zde.                                                                

Plavecký areál v Plzni při Mistrovství republiky

 

Proč plavání?

V knize Plavání na úvodní stránce, Jaroslav Strnad, jeden z největších českých odborníků na plavání, který trénuje jako hlavní trenér ve Vysokoškolském sportovním centru, kde pomáhal a pomáhá těm nejlepším plavcům z ČR, jako jsou Kateřina Pivoňková, Jakub Jiráček, Rastislav Bizub, Lenka Maňhalová, Vlastimil Burda, Petra Chocová nebo momentálně, nejlepší česká plavkyně na vytrvaleckých tratích Barbora Závadová, napsal tento článek, který výstižně odpovídá na otázku z nadpisu.

„Plavání je krásný sport. V olympijském programu se řadí za atletiku, královnu sportu, na druhé místo. Na záběrech z letních Olympijských her 2000 v Sydney jsme všichni mohli obdivovat eleganci a nádheru plaveckých pohybů. Viděli jsme, s jakou láskou a odborností, odpovídající oblibě plavání v Austrálii, byly televizní přenosy dělány. 
 
Při svých cestách s plaveckou reprezentací po celém světě jsem si již mnohokrát uvědomil, jak je kondiční plavání mezi lidmi oblíbené. Mladí, staří, muži, ženy přicházejí do bazénu, aby si zatrénovali a udělali tím něco pro svou kondici a zdraví. Viděl jsem v Austrálii maminku se dvěma dětmi – přišla, děti dala do opatrování vychovatelky v dětském koutku přímo u bazénu. Odtrénovala si, vyzvedla děti a spokojeně odešla. Viděl jsem solidního pána, jak v polední pauze odložil kravatu a šel si zaplavat. Sledoval jsem čiperného staříka, jak pravidelně v bazénu ukrajuje své metry.
 
Plavání je krásný sport, věřte mi!“
                                       
V Praze 1.Března 2001              
       Jaroslav Strnad v roce 2001 trenér plavecké reprezentace ČR
         (Publikováno v knize PLAVÁNÍ – I.Čechovská, T.Miler, 2008) 
 
 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *