Prázdniny v pohybu v Jihlavě první turnus s Elitavers Akademy ukončen

V pátek 31. 7. jsme ukončili první turnus příměstského tábora – prázdniny v pohybu v Jihlavě s Elitavers Akademy – sportovní akademií Jihlava.

2015-07-29-1555

Na pondělí 27.7. byl naplánován začátek prvního týdne příměstského tábora, který pořádala sportovní akademie Jihlava. Přihlášeno bylo 30 dětí, které byly rozděleny do dvou velkých skupin podle věku. Tyto dvě velké skupiny byly dále rozděleny na Sovy a Lišky, Lvi a Draky a každý člen obdržel identifikační barevný šátek, který si patřičně ozdobil. Sovy a Lišky trávily celý týden pod vedením Pavla a Míši, větší děti respektive Lvi a Draci zase pod vedením Terezy a Áji. Servis obou skupin a svačiny zajišťoval Libor.

2015-07-30-1571Pro děti tým Elitavers Akademy – sportovní akademie Jihlava nachystal zajímavý program na každý den. V pondělí jsme se vydali za koňmi, kde nás čekala ukázka krmení, vyčesávání a úklidu stájí, zbytkem dne nás provázela série pohybových a klidových her, které probíhaly celým týdnem. Na úterý jsme měli rezervován adventuregolf, kde děti vyzkoušeli své schopnosti s golfovou holí. Středa patřila vodáctví, když jsme se vydali splouvat řeku Jihlavu na vypůjčeném raftu a na první pohled bylo zřejmé, že si děti pádlování s projížďkou velmi užily. Středa měla ještě speciální program, kdy od 16:00 probíhala v Lezeckém centru přednáška první pomoci pro děti i jejich rodiče, kterou s praktickou ukázkou vedl Libor, člen výjezdové skupiny záchranné služby, po první pomoci jsme se začali chystat na táborák s opékáním špekáčků, soutěži řezání špalku, chození na chůdách a prolézaní prolézaček. Odvážnějším dětem patřila i noc, kdy jsme šli stezku odvahy a poté společně přespali v tělocvičně lezeckého centra. Nejmladším účastníkům odvážné noci Kubovi, Justýnce a Dorce byli tři roky. Středeční program byl opravdu skvělý a všem se moc líbil. Věříme, že příště se počet přespávajících zvýší nad letoších 15 účastníků.P1110640

Návštěva a exkurze Hasičského záchranného sboru v Jihlavě byla domluvena na čtvrtek. Vedoucí družstva mladších Pavel je členem výjezdové skupiny hasičského záchranného sboru, tak svoji skupinu provázel sám a starší si vzal na starost jeho ochotný kolega. Děti si prolezly veškerou hasičskou techniku a dozvěděly se spousty zajímavých a poučných věcí. V pátek nás čekala honba za pokladem a samozřejmé závěrečné balení a uklízení prostor. Loučení bylo trochu smutné, ale doufáme, že se se spoustou účastníků uvidíme zase příští rok a nebo dříve na dalších akcích sportovní akademie Jihlava, které začínají od září 2015. Těšit se můžete na tradiční cvičení pro děti od 1 do 3 let s rodiči s názvem Dětské hřiště v tělocvičně, Plaveckou akademii Elitavers Jihlava, která pořádá kurzy pro děti i dospělé a startuje v září na bazénu Demlova, navíc nás čeká i spousta novinek, o kterých budeme informovat na našem webu. Celou fotogalerii z příměstského tábora naleznete na našem facebooku – https://www.facebook.com/elitaversakademy

 

2015-07-28-1549

Děkujeme všem dětským účastníkům a jejich rodičům, celý týden byl skvělý a těšíme se na Vás v naší Elitavers Akademy sportovní akademii Jihlava, která tu je pro vás. Děkujeme také našim partnerům Sportvelu http://www.sportovni-potreby.cz/ který nám dodal sportovní pomůcky, které jsme používali celý týden a Vy se můžete podívat do jejich kamenného obchodu v Jihlavě na Husově ulici, kde najdete veškeré a kvalitní sportovní, ale i kempingové vybavení a děkujeme Lezeckému centru Jihlava, kde jsme měli základnu a využívali jsem lezeckou stěnu a tělocvičnu, která je každý den dostupná i pro veřejnost.

Nás ještě čeká druhý turnus, který startuje opět v pondělí.