První klubové závody v plavání

Ve středu jsme pořádali na bazénu Demlova první klubové závody v plavání. Na startu se sešlo 45 dětí. Přišly si porovnat síly se svými kamarády. S těmi, co chodí celý rok plavat a trénovat do naší Plavecké akademie Jihlava.

Poslední týden před Vánoci jsme se rozhodli, že pro členy Plavecké akademie Jihlava, kteří s námi celý rok chodí plavat a trénovat na bazén, uspořádáme první klubové závody. Ve středu se tak stalo a ze závodění mělo radost 45 dětí.

Plavali jsme od 15:00 do 18:00. První hodinka byla vyhrazena rozplavání a rozcvičení. Čas zbyl i na krátký zápas ve vodním pólu.  Na programu byly tři závody. Pro nejstarší děti 10 – 11 let 50 m volný způsob, 16 m libovolné nohy a 16 m závod na velké desce. Pro menší děti to pak bylo 16 m volný způsob, 16 m libovolné nohy a 16 m na velké desce.  Nejmladším závodníkům byli čtyři roky.

Královskou disciplínu tzn. 50 m volný způsob vyhrál v kategorii 10 – 11 let Dan Urban, druhá byla Maya Pisarovičová a třetí Vláďa Svoboda. V kategorii 8 – 9 let vítězství vybojoval Tomáš Staněk, druhá byla Emma Lukáčová a třetí Klárka Svobodová. V  ještě mladší kategorii 6 – 7 let byl první Matouš Brabec, druhá Ella Nováková a třetí Ester Bachrová. U nejmladších dětí vyhrál Kubík Tichánek, druhá byla Barča Šťastná a třetí Tobík Deutschar.

Na dalších disciplínách se pořadí proměnilo nebo na stupně vítězů pronikli další závodníci.  Děti při závodění přišli podpořit jejich rodiče a sourozenci. Na bazénu byla velmi hezká atmosféra. Věříme, že při druhém ročníku klubových závodů se nás sejde ještě více a budeme bojovat ve více disciplínách. Při našich závodech platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Samozřejmě, že nejrychlejší tři si zaslouží své medaile a také je dostali. Je to i motivace do dalších tréninků, kdy ti co je obdrželi, musí na sobě stále pracovat, protože ostatní co na ně včera nedosáhli, budou do dalších závodů makat na našich trénincích, tak aby se na příštích klubových závodech na stupně vítězů probojovali. Jsou ale i děti, které se na ně neprobojují, ale pro nás jsou vítězi, když se postaví na start.

Sport je jako život, ne každý může vyhrát a pro děti je důležité poznávat i prohry, aby příště mohly oslavovat výhry.

Už dnes se těšíme na další setkání na bazénu nebo třeba někde jinde. Děkujeme za účast na našich klubových závodech, pokud jste je nestihli nemusíte být smutní, další ročník bude zase na jaře 2018.