Rekordní účast na našich druhých klubových závodech v plavání

Ve středu jsme pořádali na bazénu Demlova již druhé klubové závody v plavání. Na startu se sešlo 62 dětí. Přišly si porovnat síly se svými kamarády. S těmi, co chodí celý rok plavat a trénovat do naší Elitavers – Sportovní akademie Jihlava – oddílu plavání.

Rozhodli jsme se, že pro členy Elitavers – Sportovní akademie Jihlava, kteří s námi celý rok chodí plavat a trénovat na bazén, uspořádáme již druhé klubové závody. Ve středu se tak stalo a ze závodění mělo radost rekordních 62 dětí.

Plavali jsme od 15:00 do 18:00. První půl hodinka byla vyhrazena rozplavání a rozcvičení.  Na programu byly tři závody. Pro nejstarší děti 11 – 12 let 50 m volný způsob, 16 m libovolné nohy a 16 m závod na velké desce. Pro menší děti to pak bylo 16 m volný způsob, 16 m libovolné nohy a 16 m na velké desce.  Nejmladším závodníkům byli čtyři roky.

Královskou disciplínu tzn. 50 m volný způsob vyhrál v kategorii 12 – 11 let Matěj P., druhý byl jeho brácha Honza a třetí Tomáš T.. V kategorii 10 – 9 let vítězství vybojovala Emma L., druhý byl David K. a třetí Tomáš Te. V  ještě mladší kategorii 8 – 7 let byla první Ella N., druhý Matouš B. a třetí Agáta D. U nejmladších dětí vyhrál Kubík T., druhá byla Terezka N. a třetí Lucinka S..

Na dalších disciplínách se pořadí proměnilo nebo na stupně vítězů pronikli další závodníci. Na krk jsme jim konečně pověsili vysněné „pravé“ medaile.   Děti při závodění přišli podpořit jejich rodiče a sourozenci. Na bazénu byla velmi hezká atmosféra. Věříme, že při třetím ročníku klubových závodů se nás sejde ještě více a budeme bojovat ve více disciplínách. Někteří plavci našeho klubu si už v květnu vyzkoušeli i ty velké závody – Krajské mistrovství Vysočiny a chystají se na další.

Při našich závodech platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Samozřejmě, že nejrychlejší tři si zaslouží své medaile a také je dostali. Je to i motivace do dalších tréninků, kdy ti co je obdrželi, musí na sobě stále pracovat, protože ostatní co na ně ve středu nedosáhli, budou do dalších závodů makat na našich trénincích, tak aby se na příštích klubových závodech na stupně vítězů probojovali. Jsou ale i děti, které se na ně neprobojují, ale pro nás jsou vítězi, když se postaví na start.

Sport je jako život, ne každý může vyhrát a pro děti je důležité poznávat i prohry, aby příště mohly oslavovat výhry.

Už dnes se těšíme na další setkání na bazénu nebo třeba někde jinde.

Děkujeme za účast na našich klubových závodech, pokud jste je nestihli nemusíte být smutní, další ročník bude zase v prosinci 2018.

Závody jsme pořádali díky podpoře našich partnerů, kterými jsou firma Model, firma Ekos – Brtnice a firma Efektivní bydlení. Děkujeme za podporu.

Fotogalerie ze závodů bude zveřejněna na našem webu a facebooku v následujících dnech.