ELITAVERS AKADEMY

cropped-ELITAVERS-AK.-logo-e1417906259586.jpg

Elitavers Akademy – Sportovní akademii Jihlava založili v říjnu 2014, dva stále aktivní, úspěšní, jihlavští sportovci, Pavel Šimáček – vynikající judista a trenér juda, druhým zakládajícím sportovcem je Libor Kuchyňa, stále aktivní plavec Jihlavského plaveckého klubu AXiS, trenér a zakladatel nové Plavecké akademie Jihlava a bývalý reprezentant ČR v plavání. Pavel i Libor jsou dlouholetí členové Integovanného záchranného systému ČR. Sportovní akademii založili s cílem pořádání sportovních akcí, sportovních kroužků, tréninků, pořádání aktivit pro celou rodinu a hlavně kvůli zvýšení všeobecné sportovní připravenosti dětí. Dále chceme pravidelným cvičením dospět ke zlepšování kondičních a koordinačních schopností, smíšené tělesné aktivity, všestrannosti, radosti ze hry (závodu) nad zájmy vysoké výkonnosti a řeholi organizovaného tréninku, hlavně ve věku dětí základních škol a mladších.

Vznikli jsme jako spolek s cílem zvýšení působnosti sportu jako preventivního prvku před onemocněním, vznikem obezity, drogové závislosti, nečestného jednání, zintenzivnění získávání základních plaveckých dovedností a dovedností záchrany tonoucího u dětí a dospělých, zvýšení gramotnosti dětí a dospělých v oboru poskytování laické první pomoci, získání dovednosti sebeobrany při útoku na sebe nebo své rodinné příslušníky, pořádání konferencí, seminářů, sportovních akcí pro celou rodinu, lekcí pro odbornou i laickou veřejnost a dodržování zásady čestného jednání (jak ve sportu, tak v osobním životě), spravedlnosti, k lásce k vlastní zemi, k osobní skromnosti, hrdosti, disciplíně.

Ve Sportovní akademii Jihlava Pavlovi a Liborovi pomáhá spousta mladých instruktorů a instruktorek, bez kterých by se Sportovní akademie Jihlava již neobešla, ať už to je Tereza, Dana, Eva, Anička, Jana, Hanka, Romča, Zuzka, Vojta, Marek a další významné sportovní osobnosti mezi které patří Ondřej Šourek, fotbalista a kapitán FC Vysočina Jihlava, který je odborným konzultantem naší akademie a pravidelně se účastní našich jednorázových akcí, když mu to čas dovolí, mimo jiné obě jeho děti jsou členové sportovní akademie a pravidelně navštěvují naše programy, triatlonový oddíl má pod vedením výborný triatlonista Tomáš Bednář, jihlavský patriot, který reprezentoval ČR na mistrovství světa a Evropy v triatlonu na dlouhých distancích, Libor Kuchyňa starší, který je dalším konzultantem akademie, předává své bohaté zkušenosti, které posbíral při svém působení u hokeje v roli maséra na nejvyšší sportovní úrovni, kde byl členem týmu s takovými osobnostmi, jako je Zdeno Chára, Tomáš Plekanec, Josef Vašíček a mnoho dalších, Josef Šimáček, který jako objevitel jednoho z nejlepších judistů na světě Lukáše Krpálka, pomáhá Sportovní akademii na jednorázových akcí a akcích zaměřených na sebeobranu a úpolové sporty.

Filozofie Elitavers Akademy

  1. Získávání kladného vztahu k aktivnímu zdraví, kondici, ale i k procesu růstu a vývoje
  2. Předávání zkušeností a podněcování k aktivní činnosti v získávání nových dovedností v odvětvích sportu, první pomoci, sebeobrany a dalších
  3. Pod odborným dohledem seznamování se s přínosem aktivního sportování, prevence onemocnění a závislostí
  4. Pravidelným cvičením dospět ke zlepšování kondičních a koordinačních schopností
  5. Smíšená tělesná aktivita, všestrannost, radost ze hry (závodu) nad zájmy vysoké výkonnosti a řeholi organizovaného tréninku hlavně ve věku dětí základních škol a mladších
  6. Zvýšení prestiže a znalostí poskytování první pomoci, jako životní samozřejmosti
  7. Učení nových dovedností zábavnou formou
  8. Program pro celou rodinu
  9. Společně to dokážeme
  10. Sejdeme se v Elitavers Akademy

Optandum est us sit mens sana in corpore sano

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *