Tomáš Bednář ze Sportovní akademie Jihlava uspěl na egypském triatlonu.

Jihlavský sportovec Tomáš Bednář, člen Elitavers – Sportovní akademie Jihlava, se spolu se svým kamarádem Petrem Mejzlíkem, vydal na dalekou cestu za svým posledním závodem v sezóně. Jejich cílem byla egypská Hurghada. Tam se v pátek a v sobotu odehrál triatlonový dvouden. Výsledky byly více než povedené. Tomáš se postavil na start hned čtyř závodů.

Souhrn výsledků jihlavského triatlonisty:

Sahl Hasheesh Triathlon 2017 ( Egypt )

Pátek 17.11. 2017

Sprint TT: 0,75 – 22 – 5, 1:07.54h., 4. místo celkově.

SuperSprint TT: 0,3 – 11 – 2,5, 35:06min., 2. místo celkově.

Sobota 18.11. 2017

Olympic TT: 1,5 – 44 – 10, 2:16.08h., 3. místo celkově

Duathlon: 5 – 22 – 2,5, 1:15.21h., 9. místo celkově

Pro Bednáře to byl 31. a poslední závod v této sezóně. Víkend to byl víc než úspěšný. Nejcennější je 3.místo z královské disciplíny a tou je olympijský triatlon na tratích 1500 m plavání – 44 km cyklistiky – 10 km běh. Tomáš hodnotí celý podnik velmi pozitivně. Vše bylo perfektně připravené, tratě uzavřené a bezpečí zde bylo maximální. Resort, kde se závod konal je velmi pěkný.  Musel uznat, že to byly jedny z nejhezčích závodů, které v této sezóně absolvoval.

Samotné závody nebyly vůbec jednoduché. V Egyptě panovalo velmi teplé počasí a závodit v horku, kdy teploměr na sluníčku ukazoval 40 stupňů, bylo náročné. Tomáš je zkušený sportovec, tak se s tím popasoval na výbornou. Z medailového umístění měl radost. Dvoudenního triatlonového zápolení se zúčastnilo 1000 závodníků. To už je slušná konkurence. Místní závodníci jsou velmi dobří plavci a běžci, naopak na cyklistické části měl výhodu jihlavský triatlet, který trať doslova na svém speciálu Maxbike prolétl. Pomáhala mu při tom i nová, aerodynamická triatlonová kombinéza NyNa.sk.

Po sezóně čeká Tomáše zasloužený odpočinek, ale už tento týden absolvuje jednání, kde se bude sestavovat plán závodů a soustředění na rok 2018. Pokud se také chystáte na triatlonovou sezónu 2018 a chcete být součástí týmu, který vám poradí jaké závody a kdy absolvovat, případně pomůže s tréninkem, tak nás neváhejte kontaktovat na info@elitavers.cz.