Triatlonisté si užili krásný závod v rakouském Traunu

Nedělní výprava triatlonistů z Vysočiny do rakouského Traunu dopadla na výbornou. Traun je předměstí Linze a závod tam proběhl v okolí krásného parku s menším jezerem, které mělo průzračnou vodu. Závod měl výborné organizační zabezpečení a každý ze závodníků si odvezl pěkný zážitek.

Do rakouského městečka se na závod vypravili Tomáš Bednář, Michal Zigl, Libor Kuchyňa a Lenka Švecová ze Sportovní akademie Jihlava, Tomáš Hájek z Jihlavského plaveckého klubu a Robert Mrkvička z P – teamu.

Na závodníky čekala velmi pěkná trať v délce 750 m plavání – 25 km cyklistiky – 5 km běhu. První část závodu se odplavala v krásném, menším jezeře, které se nacházelo na okraji Traunu. Teplota vody byla kolem 20 stupňů a tak pořadatelé dovolili plavání v neoprenech.  Ukázalo se, že Jihlaváci jsou dobří plavci a hned tři byli v top 5 po plavecké části. Z vody se běželo rychle do depa, které bylo na zimním stadionu. Tam měli všichni připravená svá kola a vybavení na cyklistiku. Vybavení rakouských závodníku je na velmi vysoké úrovni a téměř každý zde měl kolo v hodnotě dosahující i 100 tisíc. Jedná se o časovkové speciály. V Rakousku je triatlon hodně populární a rovinatých, bezhákových závodů je tu spousta, tak se investice do časovkového speciálu vyplatí.  Tomášův speciál od české značky Maxbike tam ale určitě vyčníval. Tomáš taky předvedl skvělou cyklistiku. Ta se jela na polouzavřené, bezpečné trati. Závodníci absolvovali velmi pěkný, zvlnitý okruh. Depo na zimním stadionu a rychle k vodě.

To byla trať běhu. Tři okruhy po zpevněném povrchu. Ráno to nevypadalo, ale počasí triatlonistům přálo. Na běhu bylo už pěkně horko a závodníci i závodnice si to pelášili do cíle. Tam byl nejrychleji rakousky závodník. Nejlepší z jihlavské výpravy byl Tomáš Bednář, celkově 15. místo a třetí ve své kategorii. Mezi ženami byla Lenka Švecová šestá,  ve své kategorii druhá. Tomáš Hájek celkově 21. místo a to znamenalo prohraný souboj se svým trenérem. Ten nikomu nedá nic zadarmo a byl na závod v Traunu dobře naladěn. Rakouské závody mají spousty pozitiv a jejich pořadatelé mají vše velmi dobře připravené. Velkou výhodou je, že téměř každý závod se plave v čisté vodě. To je pro závodníky příjemné.

Minuly týden byl ještě Česky pohár v Sokolově, kde se představili Lenka Švecová a Tomáš Hájek. Lence se závod opravdu vydařil a skončila na nepopulárním čtvrtém místě, Tomáš se tentokrát nepotkal s formou a skončil osmý.