Závodníci Sportovní akademie Jihlava opanovali závod v Melechově

Melechovský triatlon na tratích 0,4 km plavání – 35 km kolo –  6,5 km běh proběhl tuto sobotu v obci Kouty, nedaleko Ledče nad Sázavou. Nejlépe si s tratí poradili závodníci Sportovní akademie Jihlava, Jarda Tuna a Míša Matoušová.

Tradiční triatlonový závod v krásném prostředí nahrával spíše dobrým cyklistům. Krátké plavání, dlouhé kolo a normální běh, tak by šel popsat poměr mezi jednotlivými disciplínami. Jarda Tuna toho dokázal maximálně využít. Zvítězil v celkovém čase 1:29:38. První místo musel ve finiši uhájit před druhým Martinem Bučkem. Třetí Ondřej Sedláček se dostal do cíle s mírným odstupem.  Počasí závodníkům celkem přálo. Plavalo se bez neoprenu. Na start závodu se postavilo 122 závodníků a závodnic. To je velmi hezké číslo a je vidět, že triatlon má své příznivce i na Vysočině. V kategorii žen se na prvním místě od začátku držela, Jardova oddílová kolegyně, Míša Matoušová. Ta vylezla po plavecké části první a své místo už nepustila. Míša zvítězila hlavně díky skvělé cyklistice, kterou zajela velmi rychle a svým soupeřkám nadělila několik minut.  Její čas v cíli byl 1:45:36. Druhá skončila Mili Brabcová a třetí Sandra Pytlíková.

Tento závod je zařazen v Poháru triatlonu Běžce Vysočiny.

Tento víkend se uskutečnil ještě jeden triatlonový závod, kde se předvedli jihlavští triatlonisté. Vložený závod Českého poháru v triatlonu juniorů v Praze. Tam se vydali Lenka Švecová a Tom Hájek. Závod se jel v okolí Horních Počernic. Jihlavští závodníci byli na tento závod velmi kvalitně připraveni, ale bohužel organizátoři nezvládli kritické chvíle při cyklistické části a celý závod tím znehodnotili. Některé závodníky a závodnice otáčeli, při cyklistické části, dříve než měli. Nakonec se rozhodli tuto část eliminovat a výsledky se vyhlásily pouze za plavání a běh. V tomto zvláštním závodě obsadila Lenka Švecová 5.místo a Tom Hájek 12.místo. Pro mladé triatlonisty je to určitě zajímavá zkušenost, kterou by si rádi odpustili, ale tohle se může stát i při větších závodech a je s tím potřeba počítat. Už teď se těšíme na další triatlonové závody.