Krásná běžecká akce v ČR: Olympijský běh 2024 

20.06.2024
Ve středu 19. června 2024 se po celé republice uskutečnila velká běžecká akce v České republice – Olympijský běh. Tento rok se akce konala na více než 100 místech po celé zemi a přilákala přes 12 tisíc běžců. Jedním z míst, kde se běh konal, byla i Jihlava, kde se tato akce stává tradiční událostí pro celé rodiny.

Super účast v Jihlavě

V Jihlavě se letos konal již devátý ročník Olympijského běhu, který organizuje Český olympijský výbor ve spolupráci s místní Sportovní akademií Elitavers. Sport je skvělým nástrojem pro lepší fyzickou i duševní kondici, zejména pro děti. Olympijský běh nabízí dětem příležitost zažít radost z pohybu a soutěžení. Mnohé z nich běžely své první závody v životě, což může být motivací k dalšímu sportování.

Na start se nakonec odpoledne postavilo přes 140 závodníků z řad dětí, mládeže a dospělých. Na startu se objevili i tradiční účastníci Olga Krčálová, Šárka Wastlová, Pavel Šimek, Olda Bakus a další skvělý sportovci a sportovkyně. Start dětských kategorií byl na 17:00, těch dospělých v 18:00. 

Děti a mládež měli trať tradiční. Kolem areálu letního kina. Jeden okruh byl dlouhý 500 m. Nejmladší děti běželi 1 okruh, starší 2 okruhy, mladší mládež 4 okruhy. Závody byly nabité pozitivní energií a radostí z pohybu. V cíli radost ze zážitku s kamarády sportovci. Také z účastnické, dřevěné medaile pro každého běžce, který se postavil na start a doběhl do cíle. 

Pro dospělé byla připravena trať jako loni. Start byl před plátnem na letním kině. Běželo se směr hala SK, přes řeku přes mostek. Za mostkem doprava směr lesopark. Do strmého kopce k hrádku. Tento úsek byl pro závodníky nejtěžší z celé trati. U plotu ZOO seběh dolů po terénní cestě. Podél řeky směr hala SK a přes mostek zpět k areálu letního kina. Jeden okruh byl dlouhý cca 2 km. Tratě byly dvě. Kratší měla 4,2 km a ta delší 8,4 km. 

Kompletní výsledky naleznete na ptime.cz.

Příští rok se pořadatelé těší se všemi sportovci a diváky zase na setkání na Olympijském běhu 2025 v Jihlavě. Věříme, že jubilejní desátý ročník bude velkou oslavou radosti ze sportovních zážitků s kamarády sportovci a podaří se nám závod posunout na top level akci. 

Jubilejní ročník si to určitě zaslouží. 

Velké poděkování patří všem pořadatelům z Elitavers - Sportovní akademie Jihlava, kteří závod připravili pro všechny závodníky. Bez těchto aktivních lidí by se závod neuskutečnil. Jedná se o Terku, Vaška, Anet, Lindu, Lindu, Davida, Mikiho, Kristýnu, Aničku, Růžu a Libora.