ČTVRTEK - PÁTEK NA SPORTOVIŠTÍCH

01.12.2020

Ve čtvrtek jde naše republika do 3 stupně PES a to znamená uvolňování opatření. Uvolňování se týká i sportu, ale má to spousty omezení a proto jsme se rozhodli pro následující organizaci sportovních programů v Elitavers - Sportovní akademie Jihlava. 

Organizace sportovních programů

Tento týden - tréninky čtvrtek a pátek

Plavání. Ve čtvrtek a v pátek zkusíme začít s tréninky plavání pro skupiny sportovně - kondičních a závodních plavců, kteří mají tréninky ve čtvrtek od 18 do 19 a v pátek od 15.10 do 16:30 na bazénu Demlova a to za dodržování všem opatření

Kolokurzy - trénink dětí na kolech se uskuteční v pátek od 15 do 16 více informací na emailech přihlášených členů

Atletika, Sportovní příprava a Jóga v tyto dny nebudou a to z důvodu toho, že tyto programy probíhají v tělocvičně a tam jsou zatím omezení taková, že cvičit můžeme pouze v počtu 9+1 a celou dobu cvičení musí mít všichni nasazenou roušku a dodržovat rozestupy. Toto není pro sportování vůbec příznivé. Cvičení venku kvůli brzké tmě a velké zimě zatím nevyužijeme


Tréninky od 7.12.2020

Věříme, že se stávající opatření ve sportu podaří upravit a uvolnit. Nejpozději v neděli budeme dávat na naše sítě informace. Pokud zůstanou platit stávající opatření, tak s největší pravděpodobností budeme mít tréninky pouze pro skupiny sportovně - kondičních a závodních plavců a trénink kolokurzů. Ostatní programy a skupiny budou mít tréninky zmražené a budeme si všichni přát, aby jsme od ledna mohli začít sportovat pravidelně, bez omezení a přerušení.   

Všechno záleží na tom, jak budeme v prosinci všichni obezřetní a budeme dodržovat opatření 4 R. To znamená rozestupy, dezinfekce rukou, roušky tam kde jsou třeba a zdraví rozum. Je jasné pokud se v prosinci utrhneme ze řetězu, tak v lednu můžeme očekávat zase tvrdé restrikce. My si přejeme, aby se nám podařilo pomalu vrátit k normálnímu životu a nejít z extrému do extrému. 

Dnes je to vše. Průběžně vás budeme informovat, jak dopadly první dva tréninky na bazénu a jak se situace vyvíjí v případných změnách opatření.