Na kus řeči se Sebastianem

06.05.2022

Cyklistická sezóna je v plném proudu, a o víkendu nás na Vysočině čeká SP na horských kolech, který se jede ve Vysočina Aréně. Určitě se zajeďte podívat, je to skvělý zážitek. 

My jsme se zeptali Sebastiana Pavlase, našeho závodníka v cyklistice, na pár otázek o jeho cyklistické sezóně. V Novém Městě ho ještě neuvidíme, ale na Českém poháru ano.  

Jak se těšíš na cyklistickou sezónu 2022?

Na cyklistickou sezónu se moc těším, protože za sebou mám kvalitně odtrénovanou zimní přípravu a těším se, že se to projeví i na závodech a v průběhu celé sezóny.

Za jaký tým budeš letos závodit?

Letos budu závodit za tým Elitavers - Sportovní akademie Jihlava. Za tento tým budu závodit už druhou sezońu.

Kolik závodů máš v plánu absolvovat?

Letos mám v plánu absolvovat kolem 20 až 30 závodů, bude záležet na formě, únavě a samozřejmě i časových možnostech hlavně s ohledem na školu.

Jaký je tvůj nejoblíbenější závod?

Mým nejoblíbenějším závodem je asi závod L'etape Czech Republic by Tour de France. Je to zrovna tento silniční závod, protože na něm byla úžasná atmosféra a v loňském roce mi opravdu sedl.


Kolik kilometrů za měsíc na kole najedeš průměrně?

Na kole za měsíc najedu průměrně 800 - 1000 kilometrů, záleží na tom jestli mám zrovna větší část přípravy na silničním nebo horském kole.


Kdo je tvým cyklistickým vzorem nebo oblíbeným týmem?

Mými oblíbeným cyklisty jsou Tadej Pogačar a Mathieu Van Der Poel. Nejoblíbenější tým je EF Education Easypost cycling team.

Sebastian Pavlas za tým Elitavers Jihlava absolvoval už desítky závodů - kompletní výsledky ze závodů naleznete zde. Děkujeme za reprezentaci a rozhovor. 

Bikepark Demlovka Jihlava
Bikepark Demlovka Jihlava

Cyklistika pro děti

Elitavers - Sportovní akademie Jihlava. Přidejte se do našeho týmu cyklistiky. Jezdíme v Jihlavě. Pro malé i větší jezdce. Jízda na kole je radost a naučit se perfektně ovládat kolo, tak aby jízda byla efektnívní a bezpečná je frajeřina. 

Cyklistika pro děti - více informací a přihlášky.