Radost na závodech ve Žďáru

24.03.2024

Závody ve Žďáru nad Sázavou, které byly součástí Vysočina Cupu jaro 2024, představovaly opravdový zážitek pro všechny účastníky. Tato plavecká událost, určená pro sportovce narozené v ročníku 2011 a mladší, se konala v příjemném prostředí kvalitního bazénu, kde panuje srdečná atmosféra díky velmi přátelskému personálu a týmu pořadatelů. Tým Elitavers Jihlava se zúčastnil v početné sestavě, kterou tvořili nejen závodní plavci a plavkyně, ale také rozhodčí a skupina nadšeně fandících a podporujících rodičů. Tato událost nebyla jen o sportovním soupeření, ale také o budování týmového ducha a posilování komunity kolem plaveckého sportu. Vzájemná podpora a povzbuzování mezi závodníky a jejich rodinami zdůrazňovalo skvělou atmosféru této akce, čímž se závody staly nejen sportovním, ale i společenským zážitkem pro všechny zúčastněné.

Naši reprezentaci tvořili Anitka, David P1., David P2., Ivan, Anička, Oskar, Miki, David S., Tomáš, Vojta, Bára, Jindra, Šárka, Anet, Amálka, Václav, Marek, Adam, Ina, Adélka a trenér Libor, společně s rozhodčími Danem, Elen a Kájou. Náš tým patřil k třem nejpočetnějším a vyznačoval se velkou rozmanitostí. Zatímco někteří plavci přinesli do týmu bohaté zkušenosti, jiní se připojili, aby získali nové poznatky a zážitky, a několik z nich se na závodní ploše objevilo vůbec poprvé.

Tyto závody si všichni velmi oblíbili, a to hlavně díky vynikajícímu týmu pořadatelů, kteří do organizace vkládají svou lásku ke sportu a radost ze závodů. Bazén nabízel přívětivé prostředí jak pro závodníky a trenéry, tak pro diváky, a celkovou atmosféru umocňoval skvělý bufet, který uspokojil chutě každého, ať už šlo o sportovce či milovníky párku v rohlíku.

Závody tradičně začaly v 8:00 rozplaváním, zatímco samotný závod odstartoval v 9:00 s nástupem rozhodčích, mezi které patřili i naši Dan, Elen a Kája. Po nedávném absolvování školy rozhodčích pro ně tyto závody představovaly první velkou zkoušku. Následně se náš tým pustil do boje, aby získal nové zkušenosti, vyzkoušel si různé disciplíny a překonal své osobní limity. Naše filozofie je jasná: závody jsou příležitostí k užití si soutěže, sbírání zkušeností, zlepšování se, aniž by bylo třeba se zbytečně stresovat. Chyby jsou součástí závodu a je důležité se z nich poučit a zlepšit se na tréninku, přičemž nesmíme zapomínat na posilování našich silných stránek. Úspěch tkví v kombinaci tréninku a mentální přípravy, avšak vždy by na prvním místě měla být radost ze sdílených zážitků s přáteli.

Kompletní výsledky najdete zde

Plavci z našeho týmu se dokázali prosadit i mezi nejlepší a obsadili několikrát stupně vítězů, což vyvolalo u nich velkou radost. Tento úspěch sloužil jako zdravá motivace pro ostatní členy týmu, kteří si uvědomili, že příště by mohli být právě oni ti, kdo stanou na vítězném stupínku. Vrcholným okamžikem naší účasti bylo završení závodů vítěznou štafetou, ve které brilantně zazářili trenér Libor, Tomáš, Miki – přezdívaný Vláďa, Vojta, Peťa a Amálka.

Velké poděkování patří pořadatelům, rozhodčím, trenérům, plavcům, fanouškům a rodičům. Bez jejich společné spolupráce by se závody nemohly úspěšně uskutečnit. Je důležité, že každý z nich hraje svou roli a je úžasné vidět, jak se každý snaží plnit svoji úlohu co nejlépe. Už teď se těšíme na další závody a především na setkání na tréninku s našimi kamarády sportovci. Všem patří velké díky za skvělé závody, přátelskou atmosféru v týmu a nadšení pro plavání.