Krajské mistrovství v plavání pro nejmladší žáky

19.05.2022

V sobotu 14.5.2022 bylo Krajské mistrovství Kraje Vysočina v plavání pro nemladší žáky. Naše Elitavers - Sportovní akademie Jihlava tam měla svůj tým plavců. Na start se jich postavilo 18. 

Brzo ráno v sobotu jsme měli sraz u Tesca. Nasedli jsme do připravených osmimístných týmových aut Toyota ProAce Verso, které jsme měli půjčené od HS automobil jediný oficiální dealer Toyoty na Vysočině, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Jednu Toyotu řídila Terka a druhou Libor. Další čtyři sportovci jeli po vlastní ose. Cesta směr Žďár nad Sázavou byla dobrá. 

Ve Žďáru nad Sázavou mají velmi pěkný, nový bazén, kde je to příjemné i pro diváky. My přijeli vyzkoušet hlavně plavecký bazén. Společná rozcvička pro cestě byla příjemná a pak už jsme šli do bazénu. Společné rozplavání pod vedením trenérů Libora a Terky. V našem týmu byli zkušení plavci, ale i ti co závody absolvovali poprvé. U některých byla cítit nervozita, ale zvládli to všichni na výbornou a my jsme se mohli společně těšit z nových zážitků a zkušeností. 

Výsledková listina všech plavců 

Letos jsme na Krajské mistrovství Kraje Vysočina v plavání vyslali nejpočetnější tým plavců a plavkyň v naší historii. Je vidět, že naše základna je veliká a sportovci mají zájem o plavání v našem týmu. Baví je závodit, zlepšovat se, učit se nové dovednosti, zažívat nové zážitky s kamarády, bojovat se soupeři a poznávat nové bazény. 

Žďár nad Sázavou hostil velmi pěkné závody. Místní plavecký oddíl zvládl přípravu opět na jedničku. Vždycky tam potkáme lidi co mají plavání rádi a jsou sympatičtí, mají pochopení s plavci, kteří jsou na závodech poprvé a chtějí jim vysvětlit, co udělali špatně a co je třeba pro příště zlepšit, aby se vyhnuli diskvalifikaci. Velmi mě potěšila rozhodčí na pozici pomocné startérky, která moc pěkně plavce seřazovala a trpělivě jim vysvětlovala, kdy a kde budou plavat. To je to co nejmladší žáci potřebují. Jediné co se mi opravdu nelíbí, je absence vyhlašování. Věřím, že se od příštích závodů najde cesta, jak vyhlašování stihnout a mladé sportovce, kteří si vybojovali postavení na stupních vítězů, tam taky uvidíme. Je to pro ně odměna a skvělá motivace do dalších tréninků.

Náš oddíl plavání se na mistrovství určitě neztratil. Byli jsme druhý největší klub co se závodů zúčastnil, a to jsme vznikly teprve v roce 2014. Naši plavci předvedli opravdu povedené výkony, a to i přesto že máme omezené tréninkové možnosti a většinu tréninků musíme trénovat na 16 m bazénu, protože pro náš oddíl není na bazénu Rošického v Jihlavě, kde je 25 m bazén, místo. 

Většina našich plavců trénuje 1 - 2x týdně na 60 min. a přesto se dokáží probojovat na stupně vítězů ve své kategorii. To je něco úžasného a ukazuje to, že cesta, kterou směřujeme naši sportovní akademii je velmi dobrá, a do budoucna máme obrovský potenciál. 

Diplom za stupně vítězů si za náš tým odvezli Klárka Vyskočilová, Lucie Staňková, Oskar Hebelka, Petra Marasová, Stela Machová, Vojta Skála, David Poul a Adam Böhm. Klárka Vyskočilová s Luckou Staňkovou se dokonce staly mistryně kraje ve svých disciplínách, a to mají obě plavání jako doplňkový sport a trénují 1x týdně. Ostatní naši plavci také bojovali, ale teď to na stupně vítězů nevyšlo, ale někdo to měl opravdu kousek. Potrénujeme a vyjde to příště. 

Všem plavcům děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu, a za předvedené výkony a zapálení pro závod. Rodičům děkujeme za podporu a ochotu věnovat se svým dětem, dávat je na sport a podporovat je v závodění, není to totiž v dnešní době samozřejmost, ale být součástí nějakého sportovního týmu je pro malého i většího sportovce skvělé. Tolik pozitivních zážitků jen tak někde nezažije a při tom se naučí spoustu užitečných vlastností, které uplatní celý život. Speciální poděkování patří trenérům Terce a Liborovi, kteří se našim sportovcům věnují celý rok a je vidět, že práci s malými i většími sportovci opravdu milují, jsou pro naše sportovce skvělými vzory, kamarády a trenéry zároveň. Díky za to. 

Fotogalerie ze závodů na našich sítích.  Díky za každý like navíc :)