Mistrovství Kraje Vysočina v plavání

15.11.2023

Krajské mistroství Kraje Vysočina v plavání organizuje krajský svaz 2x ročně. Na jaře a na podzim. Tyto závody jsou pro žáky povinné pro nominaci na mistrovské soutěže. Podzimní mistrovství bylo na bazénu v Jihlavě 11. - 12.11.2023. Závodů se zúčastnilo 180 plavců a plavkyň ze všech koutů Kraje Vysočina. Náš oddíl plavání Elitavers Jihlava reprezentovalo 39 závodníků a závodnic, jeden hlavní trenér a dvě asistentky trenéra.  

Kompletní výsledky najdete zde.  

V sobotu závodili plavci i plavkyně ročník narození 2014 a starší. Neděle byla už jen pro starší plavce narozené v roce 2011 a starší. Každý závod je skvělá zkušenost a náš oddíl plavání je šťastný, když děti závodit chtějí, a to i ty co stíhají trénovat třeba pouze 1x týdně. V plavání to funguje celkem jednoduše, ti co trénují častěji, plavou lépe a rychleji. Náš oddíl má omezené možnosti tréninku na bazénu Rošického, který má jako jediný v Jihlavě závodní parametry. Na bazénu Demlova zase absolutně chybí tréninkové zázemí, jsou zde nevyhovující šatny, chybí zázemí pro trenéry a sportovci nemají kde čekat na trénink a po tréninku. Přes všechny tyto překážky, naši plavci plavou velmi dobré výsledky. 

Výsledky, které se počítají na medaile pro nás nejsou na prvním místě. Zajímají nás kompletní výsledky, do kterých počítáme individuální zlepšení, práce na tréninku, přístup k němu, vytváření dobré atmosféry v týmu, chuť se zlepšovat, učit se novým dovednostem, kamarádství, pozitivní přístup k týmu, zodpovědnost, dodržování pravidel a další důležité dovednosti, které nejsou tolik vidět, jako získání medaile nebo diplomu. 

Pozitivní je, že se naše tréninkové podmínky a kvalita tréninků postupně zlepšují. Pracujeme na zlepšení každý den, naši trenéři i instruktorky se vzdělávají, děláme pro ně pravidelná školení, rozšiřujeme náš tým. Chceme, aby v našem týmu panovala pozitivní atmosféra. Plavecké tréninky jsou těžké, ale s dobrou atmosférou rychle utíkají a společný čas strávený s kamarády je radost. O tom to vlastně je. Sport je super hlavně díky zážitkům s kamarády. Přidaná hodnota je, že se při sportu naučí spousty pozitivních vlastností, které se jim budou hodit celý život. Tyto vlastnosti jim budou pomáhat být lepšími v životě i po skončení sportovní kariéry mládežnického sportovce. Sport by se měl stát celoživotní vášní a radostí. 

Omlouváme se, původní článek se nám technickou chybou smazal.