Náš tým na plaveckých závodech

26.03.2023
V sobotu se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnily závody plavání pro děti a mládež ročníku 2009 a mladší. Náš oddíl reprezentovalo nakonec 11 plavců a jeden trenér. Závody jsou tradičně ve Žďáru velmi dobře organizované, prostředí bazénu příjemné, čisté a pro plavce i diváky komfortní. Je tu dostatek místa, jak pro plavce, tak pro diváky. Rodiče a fanoušci mohou sledovat závod z balkonu, kde je dostatek místa. 
Náš tým reprezentovali Adam, Oskar, Kuba, Miki, Vašek, Bára, Magda, Šárka, Peťa, Šárka, David a trenér Libor. 

Každý závod je skvělá zkušenost, dobrá praxe, nejlepší trénink, emoce, překonávání komfortní zóny, plavec musí umět spousty dovedností, aby na závodech obstál.

Každý plavec, který chce závodit a učit se, zlepšovat své dovednosti má můj obrovský respekt. Díky všem za parádní výkony. Mě jako trenéra závody moc baví. Mám radost, když vidím, že svěřenci závod zvládnou.

Výsledky? Jsou super, ale je třeba je vnímat v širokém kontextu. Plavci nejdou moc srovnávat. Jeden trénuje 5 let, jiný dva, další 8x týdně, jiný 2x týdně, další se narodil v ročníku v lednu, jiný v prosinci a přesto spolu soupeří, rozdíl v jejich věku je skoro rok, a to je u dětí fakt znát. Další téma je biologický věk. Ve výkonu sportovce hraje roli spousty aspektů.

Plavce našeho týmu jsem pochválil, řekl jim co by mohli do příštího závodu zlepšit, a budeme na tom zase pracovat na tréninku. A že někdo udělá chybu? No a. Chyby se stávají a je třeba se z nich poučit. Sport je třeba si v první řadě užívat, ne být neustále v negativním stresu z výsledku a mít strach jestli něco pokazím.

To je na nic. Je třeba být pozitivní a užívat si zážitky s kamarády sportovci.

Už teď se zase těším na další závody, tréninky a setkání se svěřenci. Je radost s nimi pracovat.

Poděkování patří pořadatelům, rozhodčím, bez nich by se závody neuskutečnili a často se na ně zapomíná, bere se to jako samozřejmost, ale není. Pořádat závody pro děti a mládež není nic jednoduchého, a všichni co závody pořádají, mají velký obdiv.  

Kompletní výsledky najdete na webu zde.  

Plavání zdar. Libor #trener

#plavani

#plavanijihlava

#sport

#sportjihlava

#jihlava

#bezvaplavani

#aktivitysdetmi

#aktivityprodeti

#kamaradstvi