Náš tým na závodech

16.11.2022

V sobotu 12.11.2022 se uskutečnily závody v plavání Vysočina cup 2022 ve Žďáře nad Sázavou. Závody se uskutečnily na zdejším bazénu, který je nově zrekonstruovaný a závodějí je tam příjemné. Plavecké závody jsou tradičně velmi dobře připravené a vládne tam pozitivní atmosféra. Velké poděkování patří pořadatelům z místního oddílu, kteří závody pořádají a jde jim to velmi dobře.

Náš tým reprezentovali Adam B, Jakub B., Oskar H., Mikuláš H., David K., Tomáš M., David P., Vojta S., Elen V., Vašek V., Magda Z. a trenéři Libor a Terka Kuchyňovi.

Závody byly velmi pěkné, dobře připravené a prostředí i atmosféra byla moc dobrá. Naši plavci plavali moc dobře, všichni si zlepšili své osobní rekordy a získali zase spousty zkušeností. V našem týmu panovala dobrá nálada a pozitivní atmosféra. Je skvělé, že všichni plavali velmi dobře a ještě mají ve svých dovednostech obrovské rezervy, což se projevilo v každém závodě. Máme co zlepšovat a zase své osobní rekordy posouvat.

 

Samozřejmě, že to jde lépe tomu, kdo stíhá maximum tréninků, ale pro někoho je to obtížné, a my jsme rádi, že stíhá minimálně dva tréninky v týdnu, což je takové nejnutnější minimum pro základní trénink. Nejdůležitější je, aby sportovce trénink bavil a chodili na tréninky rádi, poté své dovednosti dřív nebo později zlepší. Záleží taky na individuálním přístupu jednotlivce a jeho předpokladech pro učení se nových dovedností a zlepšovat se. Důležitou roli hraje taky věk a hlavně vývoj jedince. Je velký rozdíl jestli je akcelerovaný, normální nebo naopak zpomalený.

Plavání náš tým baví. Plaveme každý den. Tréninkové podmínky máme oproti standartu v ostatních klubech velmi omezené, trénujeme méně hodin a navíc na menším 16 m bazénu, přesto to může být někdy i výhoda. Není důležité naplavat stovky kilometrů v negativní náladě, ale naopak dělat kvalitní práci v přátelském kolektivu a pozitivní náladě. To u nás v oddíle máme a jsme za to rádi. Covid zabrzdil náš rozvoj, ale věříme, že teď to půjde bez omezení a my se budeme moc nadále rozvíjet a zlepšovat se. 


Sport nás baví a děláme ho s láskou. 


Kompletní výsledky ze závodů naleznete na https://vysledky.czechswimming.cz/souteze/7751