Plavci na závodech ve Znojmě

11.03.2024

V sobotní brzké ranní hodině, kdy hodinky ukazovaly 6:30, vyrazila naše skupina nadšených plavců směrem do Znojma, kde nás čekaly plavecké závody. Na těchto závodech se prezentovalo 250 plavců a plavkyň z 23 různých klubů, což jen zdůrazňuje jejich prestiž a význam, náš tým byl čtvrtým největším co do počtu zastoupených plavců. S velkými očekáváními jsme se těšili na nový, moderní plavecký areál ve Znojmě. S osmi plaveckými drahami a délkou 25 metrů nabízí areál perfektní podmínky nejen pro závodníky, ale i pro trenéry a fanoušky sportu, a poskytuje ideální prostředí pro soutěžení.

Vedení týmu rozhodčích pevnou rukou převzala vrchní rozhodčí paní Hana Netrefová - Černá, evropská šampionka v plavání a účastnice tří olympiád. Je pro nás ctí a inspirací účastnit se závodů pod tak významnou osobností českého plavání. Naše barvy na těchto závodech reprezentovali Anežka, Natálie, Oskar, Miki, David, Tomáš, další David, třetí David, Vojta, Bára, Jindra, Šárka, Aneta, Elen, Dan, Amálka, Václav, Valerie, Anet a Magda, pod vedením trenérského týmu ve složení Libor a Hanka. Naším hlavním cílem bylo nejen dosáhnout sportovní výkonnosti, ale hlavně si užít radost ze sportu a sdílet nezapomenutelné zážitky s přáteli. Jsme přesvědčeni, že láska ke sportu přináší výsledky, a to se potvrdilo, když si 95 % našich plavců vylepšilo osobní rekordy a odneslo si tak cenné zkušenosti, což nás naplnilo hlubokým uspokojením.

Obdivujeme nejen atmosféru v našem týmu, ale i vášeň pro plavání, vzájemnou podporu a chuť k získání zpětné vazby. Každý z nás byl nadšený z možnosti vidět video ze svého výkonu, což považuji za nepřecenitelnou příležitost k dalšímu rozvoji a zdokonalování dovedností. Jsem vděčný, že mohu být součástí těchto závodů a sdílet radost z plavání s vámi všemi.

Těším se na nadcházející soutěže a na vzájemné setkávání při našich trénincích.