Plavecké závody v Brně - Cena brněnského draka: Zkušenosti a radost na 50m bazénu

17.04.2024

V brzkých ranních hodinách se plavci a plavkyně sjeli do plaveckého areálu Za Lužánkami v Brně, aby se zúčastnili závodů "Cena brněnského draka". Tento závod byl pro náš tým zvlášť vzrušující, neboť na 50m bazénu jsme soutěžili poprvé, což nám přineslo nejen nové zkušenosti, ale i možnost stanovit si osobní rekordy na 50 m bazénu. 

Závody přilákaly celkem 350 plavců a plavkyň z 37 klubů, a naše týmová atmosféra byla elektrizující - od podpory na břehu bazénu po vzájemné povzbuzování. Naše plavkyně a plavci se nejen snažili překonat své osobní rekordy, ale především si užívali každé minuty strávené ve vodě i mimo ni. 

Co dělalo tento závod ještě zvláštním, bylo využití nového 25m bazénu pro vyplavání, který se nacházel přímo v areálu. Tato možnost umožnila našim plavcům okamžitě se regenerovat po každém závodě a připravit se na další disciplíny v nejlepším možném stavu. Tento nový bazén poskytl nejen skvělé zázemí pro odpočinek, ale i prostor pro nové zážitky s kamarády. 


Náš trenérský tým, prokázal nasazení po celou dobu závodů, začínaje důkladnou rozcvičkou a řízeným rozplaváním, které připravilo plavce na výkony v bazénu. Během závodů trenéři aktivně podporovali svěřence, a po každém závodě následovalo hodnocení výkonů, při kterém plavci získávali cennou zpětnou vazbu. Součástí procesu se stalo i nahrávání závodů na video, což umožnilo plavcům zhlédnout a analyzovat své výkony, což je klíčové pro jejich další rozvoj a zdokonalení plaveckých technik. Tento komplexní přístup k soutěži poskytuje plavcům nejen podporu, ale i motivaci k neustálému zlepšování. Pro náš tým je nejdůležitější radost ze sportu, sdílení zážitků s kamarády, posouvání individuálních limitů každého jedince, získávání zkušeností a cesta ke spokojenosti.


Výsledky závodů "Cena brněnského draka" jsou k dispozici na přiloženém dokumetu, kde si můžete prohlédnout detailní výkony našich plavců a plavkyň. Chtěl bych touto cestou vyjádřit velké poděkování všem účastníkům – plavcům, plavkyním, organizátorům, rozhodčím i trenérům. Všichni společně přispěli k tomu, že závody byly skutečně skvělé a nezapomenutelné. Jejich nasazení, profesionalita a vášeň pro sport vytvořily atmosféru, která je inspirací pro každého sportovce.

Sestava našeho týmu: Vojta, Tomáš, Dan, Miki, David P., Jakub, David K., Bára, Elen, Anet, Šárka, Peťa, Amálka a trenéři Libor a Hanka. 

Tato událost nejenže ukázala výjimečné sportovní výkony, ale také posílila ducha týmové spolupráce a vzájemné podpory. Věřím, že tento závod bude motivací pro naše sportovce do dalších tréninků a že si z těchto zkušeností odnesou nejen lepší plavecké dovednosti, ale i hlubší pochopení hodnoty sportu a kamarádství. Těšíme se na další společné úspěchy a na další příležitosti ukázat naše schopnosti v nadcházejících závodech.