Setkáváme se na sportovištích

10.11.2022

V září jsme se tradičně setkali na sportovištích po velkých, letních prázdninách, kdy naše sportovní programy mají pauzu. Se sportovci se přes léto potkáváme na našich sportovních, příměstských kempech. Po prázdninách nám začínají celoroční tréninky plavání, atletiky, sportovní všestrannosti, cyklistiky, jógy dětem a cvičení mini. 

V září jsme se setkali s našimi stávajícími členy, a k nim přibylo zase spoustu nových sportovců, kteří chtějí být součást naší sportovní akademie a užívat si radost z pohybu s kamarády i učení se novým dovednostem. 

Těšíme se na setkání na sportovištích

Pro někoho je začátek sranda, chodí k nám už dlouho, a je to pro něj známé prostředí. Pro malé nováčky to může být někdy horší, ale vždy to zvládneme. Dlouhodobě se nám osvědčuje dělat první tréninky bez přítomnosti rodičů. Děti se rychleji zapojí a úvodní pláč, nebo neochota jít s cizím člověkem sportovat se rychle překoná. Náš tým je zvyklý na všechny možné situace a můžeme se opřít o naši dlouhodobou zkušenost s vedením malých i větších sportovců. 

Sportovními programy v naší akademii prošlo tisíce malých i větších sportovců, každý je jiný a každý je talentovaný na něco jiného, každý si zvyká na nové prostředí jinak, ale to je naprosto normální a my jsme rádi, že u nás děti sportují sami, bez doprovodu už od  3 let. Jde jim to výborně. Děti pohyb a sportování s kamarády milují. A to, že jsme každý jiný je přirozené. Každému jde něco jiného. Všichni nemůžeme být talentovaní na všechno. Je to o trpělivosti, každé dítě potřebuje jiný čas na naučení se novým dovednostem. Podle toho k tomu také přistupujeme. Jsme rádi, že u nás v akademii se potkávají různé typy sportovců. 

Na prvním místě je dobrá nálada, radost z pohybu a zážitky s kamarády. Nové dovednosti se každý dřív nebo později naučí. Když je na tréninku dobrá atmosféra, tak se sportovci na tréninky těší a rychleji se nové dovednosti učí. Ne vždy je to jednoduché, ale my se dlouhodobě snažíme naše sportovní programy a jejich vedení zlepšovat. Stále se v oboru vzděláváme, a i náš tým se stále učí nové dovednosti a hlavní trenéři dělají tréninkové plány tak, aby byly zábavné, moderní a učily sportovce nové dovednosti. 

Máme i závodní tým 

Teď v listopadu čeká náš tým závodních plavců krajské mistrovství v plavání, těšíme se na to. Budeme tam mít náš tým plavců, se kterými je vždy zábava a všichni chtějí překonávat své osobní rekordy a sbírat nové zkušenosti. Krajské mistrovství se uskuteční 19. - 20.11. na bazénu v Jihlavě. 

Chystáme další akce

Už v tomto období plánujeme další akce. Letní sportovní kempy - Prázdniny v pohybu 2023, Olympijský běh 2023, který se uskuteční 21.6.2023 v Jihlavě. Plánujeme jarní soustředění pro skupinu závodních plavců, klubové závody i akce pro celou rodinu. 

V září jsme měli první ročník takové akce, byl to Elitavers dej 2022, a v roce 2023 by jsme chtěli přidat další ročník. Cyklistických závod pro děti byl velmi pěkný, a i přes velmi nepříznivé počasí se těšil pěkné účasti závodníků. Posezení v areálu Bike parku na Demlovce bylo velmi pěkné, na návštěvníky čekalo k obědu opečené prase a další občerstvení. Odvážlivci si mohli vyzkoušet krosový závod v areálu bike parku.