Tento týden na sportovištích

15.09.2021

Sportovní programy v Elitavers - Sportovní akademii Jihlava. Tento týden začíná sportovní všestrannost a ostatní programy pokračují, dle plánu. Sejdeme se u sportu.

Sport a pohyb

Elitavers - Sportovní akademie Jihlava 

Snažíme se najít místo všem, kteří chtějí u nás sportovat, ale bohužel ne vždy se to podaří. Kapacita, hlavně tělocvičen a vnitřních sportovišť, je v Jihlavě velmi omezená. Prostor pro sportování je pro děti, mládež i dospělé všech výkonnostních kategoriích klíčový. Sport totiž není jen o šampiónech a těch co vozí medaile a hrají nejvyšší soutěže. Těch je totiž menšina.

Sport je hlavně o široké základně sportujících od 1 roku třeba až do 99 let. Vždy se říkalo, ve zdravém těle zdraví duch. To se snažíme u nás v akademii rozvíjet. Náš hlavní cíl je, vybudování kladného vztahu k pohybu a učení se novým dovednostem v příjemné atmosféře.

To jestli se z někoho stane šampión nebo ne, je až sekundární efekt hlavního cíle. Pohyb, sport musí bavit, pak se daleko jednodušeji stane pevnou součástí života každého jedince od mala až do dospělosti. Hodně záleží na prostředí, ve kterém se sportuje. Záleží na kamarádech a hlavně na rodině. Ta je pro sportování klíčová. Pozitivní a kamarádské prostředí, kde je sranda, platí zde jasná pravidla a spravedlnost, je pro sportující děti a mládež velmi důležité.

Tento týden na sportovištích

Plavání  - bazén Demlova

Pondělí

15:00 plavání pro pokročilé, sportovní plavání a závodní skupina

16:00 plavání pro neplavce, základní plavání a pokročilé plavání

18:30 Bazén E. Rošického - závodní skupina a výběr plavců

Úterý

17:00 plavání pro neplavce, základní plavání a pokročilé plavání

18:00 plavání pro pokročilé, sportovní plavání a závodní skupina 

Středa 

14:00 plavání pro neplavce, základní plavání a pokročilé plavání

15:00 plavání pro pokročilé, sportovní plavání a závodní skupina

16:00 plavání pro neplavce, základní plavání a pokročilé plavání

17:00 plavání pro neplavce, základní plavání a pokročilé plavání  

Čtvrtek

17:00 plavání pro neplavce, základní plavání a pokročilé plavání

18:00 plavání pro pokročilé, sportovní plavání a závodní skupina 

Pátek

14:30 plavání pro neplavce, základní plavání a pokročilé plavání  

15:10 plavání pro pokročilé, sportovní plavání a závodní skupina

Sportovní všestrannost dětí

Pondělí - ZŠ TG Masaryka

16:00 děti 3 - 6 let

17:00 děti 3 - 6 let

18:00 děti 6 - 12 let

Úterý - ZŠ Havlíčkova

15:30 děti 6 - 10 let zaměření na atletiku 

Středa - ZŠ Křížova 

16:00 děti 3 - 6 let

17:00 děti 3 - 6 let

P.S. první hodina proběhne v tělocvičně, prosíme o dodržování opatření. Do školy není povolen vstup rodičů, prosíme tedy o předání dětí u vstupu do školy a respektování domluvy s paní trenérkou - ostatní pokyny v Členská směrnice

Cyklistika - Bike park Demlovka 

Středa 

16:00 pro pokročilé

17:00 pro začátečníky

Atletika - přípravka

Úterý 

16:30 ZŠ Havlíčkova 

Středa

17:00 ZŠ TG Masaryka - venkovní hřiště 

Jóga dětem 

16:00 tělocvična ZŠ TG Masaryka 

Organizace sportovních programů pro více než 500 sportujících není jednoduchá a občas se stane, že jsou organizační komplikace s přihláškami atd.. Toto je způsobeno hlavně tím, že chceme každému vyhovět s přesuny a jeho požadavky. Ne vždy se to podaří. Velkým benefitem pro stávající členy je možnost přednostního přihlášení. 

Tento bonus je pro nás organizačně hodně náročný, ale dlouhodobých členů si hodně vážíme a chceme, aby se nemuseli strachovat o místo na své tréninkové skupině. Kapacita je omezena a vždy se stane, že je kapacita naplněna dřív, než se člověk naděje. 

Za komplikace se omlouváme, ale prosíme o dodržování pokynů, které jsou uvedeny v členské směrnici https://www.elitavers.cz/clenska-smernice/, kterou je potřeba si nastudovat. Není možné docházet na tréninky mimo domluvené hodiny, klíčová je přihláška online ( případně domluva s vedením akademie na přesunu ). Je to hlavně, z už mnohokrát zmiňovaných, kapacitních důvodů. 

SEJDEME SE NA SPORTOVIŠTI

Všem děkujeme za přízeň a podporu. Ta je v organizaci spolkových činností pro děti, mládež a dospělé velmi důležitá. Jedná se o finanční o morální podporu. Děkujeme všem členům, že si pro sport vybrali právě Elitavers - Sportovní akademii Jihlava. 

Poděkování patří také partnerům akademie a to Národní sportovní agentuře, Městu Jihlava, Kraji Vysočina, firmě EKOS - Brtnice, Future Finance, šicí dílně Ralfí a dalším.

Velké poděkování patří našim trenérům, trenérkám, instruktorům a instruktorkám. Bez nich by žádný sportovní trénink nemohl fungovat. 

Děkujeme a těšíme se na setkání 

Za Sportovní akademii Jihlava 

Libor Kuchyňa - zakladatel akademie